Одна із жительок села Війтівка, що на Вінниччині, протягом останніх років використовує міндобрива у вигляді  опалого листя із садка. Таким чином, вона має корисне міндобриво та не вивільняє небезпечні сполуки у повітря.

Аналогічно утилізують листя й інші односельчани. Перейняло цей досвід і велике місцеве підприємство, що листя та стовбури кукурудзи подрібнює прямо на полі.

«У нас листя вже давно не палять. Вже стільки було тої інформації про те, що так робити дуже небезпечно. І вже стільки є різних методик, як листя можна використовувати з користю. От ми, так, як міндобрива нині дорогі, а худоби практично ніхто не тримає, робимо його з листя», – розповідає одна із жительок.

Перед тим як проорати землю необхідно зібрати листя, вкрити ним горо та проорати. Як результат –  листя із землею перегниває і збагачує його мінеральними добривами.

Жінка також розповідає, що на полях місцевого підприємства землю мінералізують перед зимівлею листям та стовбурами кукурудзи, з якої зібрали врожай. Прямо дрібнять їх на полі.

Джерело