В Україні вступив у дію закон «Про житлово-комунальні послуги». Згідно із яким жителі багатоповерхівок повинні самі турбуватися про свій будинок.

Раніше вінничанам потрібно було визначитися з управителем, який контролюватиме стан внутрішньобудинкового та прибудинкового майна, ще до 1 травня поточного року. Однак, враховуючи карантин, вінничани зможуть його обрати протягом 5 місяців після закінчення карантину.

Минулі роки будинками опікувалися ЖЕКи. Сьогодні ж житловий фонд, який був у віданні міських рад, з їхнього балансу знімають. На жителів будинків перекладається вирішення наступних питань: як їм перекрити дах, відремонтувати ліфт, полагодити діряві водогони, заасфальтувати доріжку біля свого будинку тощо. Тобто все як у власників приватних будинків.

Коли цим опікувався ЖЕК, тоді всі послуги були включені в тариф на послуги з утримання будинків та прибудинкових територій. Наразі всі «внески» або «платежі» на управління багатоквартирним будинком, і рішення про їхній розмір приймається безпосередньо мешканцями на загальних зборах.

Джерело