Серед призерів Національного етапу інженерних змагань EBEС 2020 є студенти Вінницького національного технічного університету. Про це повідомляє прес служба ВНТУ.

Учасники змагань повинні були запропонувати план порятунку Землі та своє бачення нових міст вже на врятованій планеті.  За першість змагалися 4 команди: 1 місце отримала команда Львів (ЛНУ), 2 місце – Вінниця (ВНТУ), обігравши команди з Києва (3 місце) та Запоріжжя (4 місце).

До складу команди ВНТУ увійшли: Андрій Ісаков, Андрій Капацин, Максим Базалицький та Роман Гнатенко. Вони випередили львів’ян на 13 балів, столичну команду – на 40 балів. 

 «Ми працювали над двома досить песимістичним завданнями: Saving the Earth (Врятувати Землю) та New City of Restored Earth (Нове місто відновленої Землі). Проте, було цікаво дізнатися ті речі, з якими я б просто не зіткнувся інакше. Наприклад, що в деяких містах існують car-free days (вільні від машин дні) та car-free cities (вільні від машин міста), чи, наприклад, що сонячну енергію все-таки використовують у промислових цілях — нею плавлять метал, розкладають метан, щоб добути гідроген, створюють наноматеріали, досягаючи температури 3500°C», – розповів Андрій Ісаков.

Джерело