У одній із багатоповерхівок Вінниці, а саме по вул. Учительській, 10, встановили автоматичну смартсистему керування будинком. Відтепер жителі можуть не хвилюватися через перепади струму чи зниженого тиску води.

Згідно із умовами міської програми співфінансування, 70% вартості системи «Розумний дім» у багатоповерхівці оплатили з міського бюджету, решту, а це 30% – місцеві жителі. Загалом вартість такої системи складає 45 тисяч гривень.

Все почалося з того моменту, коли жителі створили ОСББ «ЮМІР», а  це сталося ще у 2014 році. Тоді у будинку виконали капремонт за кошт міської програми, після чого модернізували будинок за програмою співфінансування. Саме так і з’явилась система  «Розумний дім».

«У підвалах встановили датчики підтоплення, які повідомляють про аварію. Також система інформує, якщо в будинку слабкий тиск холодної води та дозволяє контролювати температуру опалення на вході та виході з будинку. Інформація одразу надходить на мій телефон, а також в аварійну службу міської ради «Цілодобова варта», – розповідає голова ОСББ «ЮМІР».

Джерело