Вінницькі чиновники дали дозвіл на будувництво ЖК «Greens» ще 3 роки тому у санітарно-захисній зоні кладовища на вулиці Арабе, де відповідно до законодавства його будувати заборонено.

Щоб обійти проблему з забороною, у 2017 році провели громадські слухання, завдяки яким узаконили  будівництво. Люди підписали колективну заяву,  після чого мерія надала землю у розмірі 1 га під будівництво у користування ПП «Азімут-транзит» – фігурант кількох кримінальних провадженнях по інших забудовах.

На будівництві житлового комплексу ЖК «Green’s» у Вінниці не дотримуються протипожежних норм. Купуючи квартиру у ЖК «Green’s» за 16−18 тисяч гривень за квадратний метр,  мешканці не будуть застраховані від нещасних випадків. Такі висновки зробили працівники СБУ у Вінниці.

Працівники ДБР та СБУ стверджують, що «Грінс» обманним чином заманює інвесторів до проекту та виводить кошти через фірми-прокладки. Більше того у судових ухвалах йдеться про те, що під час будівництва помічене недотримання  правил протипожежної безпеки та використання матеріалів, які не мають відповідають вимогам. Тому, жити у цих будинках вінничанам небезпечно.

На даній ділянці є два збудованих будинки «Грінсів», проте на запит: який саме з будинків порушує чинне законодавство, вони відповіли, що це державна таємниця.

Наразі відомо, що СБУ з ДБР мають діло до ОК ЖБК «Грінс-2». А Вінницька міська рада стверджує, що її та це підприємство ніщо не пов’язує.  Проте їх зв’язок є документально засвідчений – вінницькі чиновники уклали угоду з  ОК ЖБК «Грінс-1». Відповідно до якого підприємство зобов’язувалося поремонтувати паркан на міському кладовища  за 1мільйон гривень до 1 серпня 2020 року.

Забудовники “Green’s” ніяк не реагують на дзвінки та звернення громадян і ситуацію не коментують. Відтак дізнатися яке саме житло побудоване з порушеннями неможливо, через це кримінальне провадження не продовжується, а забудовники не будуть покарані. 

Джерело