У Вінниці функціонує біля півсотні комунальних підприємств. Наприклад, КП Вінницької міської ради “Комбінат комунальних підприємств”, яке займається ритуальними послугами, обслуговуванням міського кладовища та очисткою Південного Бугу.

Чистий прибуток даного підприємства за 2019 рік – всього 35 000 гривень. В той час як зарплата його керівника – Аліка Зубріцького в 14 разів більша за цю суму, вона склала 490 тисяч гривень.

Раніше на сайті Вінницької міської ради була опублікована його біографія, де зазначено, що він очолює підприємство з 2012 року. До цього він обіймав посади в міській раді, транспортній міліції Південно-Західної залізниці та внутрішній безпеці МВС.

Переглянувши декларацію за 2019 рік,  він заробив 490 тисяч і заощадив 900 тисяч гривень, які зберігає у банку. Також у декларації згадано про два будинки на 120 і 178 кв. м. Одним він володіє  разом з донькою Наталею, яка у 2017 році була домогосподаркою. Другий родина придбала минулого року за півтора мільйона гривень.

Відомо, що Зубріцький, як керівник підприємства, підписав угоди на суму 130 тисяч гривень зі своєю донькою на закупівлю постільної білизни, рушників, церковних наборів, туфель, капців  і капелюхів без конкурсів. Прокуратура вбачала в цьому реальний конфлікт інтересів. Про це йдеться у Постанові Вінницького міського суду від 24 лютого 2020 року. Проте, на відміну від думки прокуратури, вінницький суд цього не побачив.

Щодо скандального очищення Південного Бугу, то все почалося з того, що ще у  2018 році    було виділено 3 мільйони гривень з бюджету Вінниці для придбання сучасного земснаряду для очистки річки Південний Буг. Техніку закупили та віддали комунальному підприємству Зубріцького.

Цього ж року на початку лютого Департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради оголосив тендер на 5,4 мільйони гривень на очищення Південного Бугу біля Кемпи.

Незважаючи на те, що Департамент міської ради оголосив тендер, комунальне підприємство з незрозумілих причин не брало у ньому участі, а переможцем тендеру стала компанія “Подільський будівельний інжиніринг”. Бенефіціаром фірми якої є колишній працівник міськради Андрій Варварук

Відтак, схему можна змалювати наступним чином. Поки департамент замовляє послуги у фірми “Подільський будівельний інжиніринг”. Вона, у свою чергу, передає виконання «Комбінату комунальних підприємств», яке попри наявність усієї необхідної техніки не брало участь у торгах. Таким чином, ТОВ “Подільський будівельний інжиніринг” – слугує лише прокладкою, яка отримує кошти за те, що Південний Буг  чистить вищезгадане КП, технікою, купленою за гроші вінницької громади.

Станом на сьогодні підприємству Аліка Зубріцького вже було виділено 200 тисяч. на очистку річки. Загальна сума витрачених коштів буде відомо у кінці року. Тепер, сума чистого прибутку КП Вінницької міської ради “Комбінат комунальних підприємств” у розмірі 35 тисяч гривень зовсім не дивує.

Джерело