Про урочисте відкриття у місті Хмільнику на Вінниччині меморіального скверу жертвам Голодомору 1932-33 рр. та політичних репресій 1920-50рр, яке відбулося 23 вересня розповіло видання “НА Парижі”.

Основою меморіалу став хрест, що височіє над скульптурою дівчинки з колосками в руках, вагою майже в 30 тонн. Автором комплексу є заслужений художник України Віктор Стукан.

У відкритті меморіалу взяли участь міський голова Сергій Редчик, автор проекту – архітектор КП «Архітектурна планувальна майстерня» Олександр Матяш, керівник організації-підрядника Володимир Бучко та безпосередньо Віктор Стукана.

Чин освячення скульптури меморіального комплексу та поминальну молитву звершив благочинний Хмільницького благочиння Православної Церкви України протоієрей Іван Пукас.

Також, у сквері встановлено бетонні стели з іменами хмільничан – жертв голодомору 1932-33 років і жертв політичних репресій, патріотів-хмільничан, учасників повстанських і військових формувань УНР в 1919-20 рр., що діяли у Вінницькому окрузі і загинули на території Хмільницького і Уланівського районів.

Джерело