Як повідомляє «Інформаційна Вінниччина», до видання звернулися жителі районного центру містечка Тростянець зі скаргою на місцевий спиртзавод, що вже більше трьох років скидає на поля відходи виробництва – так звану «барду», від якої поширюється навкруги нестерпнийсморід,   від чого в Тростянці з кожним днем все важче жити – діти в школах втрачають свідомість.

Як повідомили громадські активісти, вони вже біля чотирьох років безуспішно борються зі свавіллям керівництва місцевого спиртзаводу, але безрезультатно.

І ось 26  червня жителі міста зібралися біля спиртзаводу на чергову акцію протесту, але до них так і ніхто не вийшов.

Як прокоментувала одна з учасниць протесту, пані Світлана, – вивезення барди на поля відбувається за відсутності офіційних дозволів і за мовчазної згоди місцевої райдержадміністрації.

Голова Тростянецької РДА Таїсія Науменко, виступаючи на акції протесту, заявила, що це проблема не рівня районної влади, її потрібно вирішувати аж в Києві.

У відповідь протестувальники відмовилися дальше слухати чиновницю, натомість вони заявили, щоб влада готувалася до  партизанських дій від народу. Присутня на акції голова селищної ради  Червонецька Людмила, висловила чітку позицію громади:  “Сьогодні люди, які прийшли сюди, намагаються дати право всім жити на Тростянецькій землі, вільно дихати і бути здоровими.

Джерело