У Вінниці більшість «вигідних» посад чиновники Вінницької міськради приберігають для своїх людей. Відтак, посаду у збитковому підприємстві з постійними поповненнями статутних капіталів за кошти вінничан Максим Білик. Його часто представляють, як протеже секретаря Вінницької міської ради Павла Яблонського.

Відтепер, Максим Білик – виконуючий обов’язки директора «Вінницяміськтеплоенерго».

Попередня його посада – очільник КП «Вишенькаміськтеплоенерго».  Наразі дане підприємство знаходиться на стадії ліквідації. Адже вже чимало років воно функціонує за відсутності абонентів та котелень, лише за рахунок коштів платників податків. Відповідно і за ці ж кошти Максим Білик отримував зарплату. Згадкою залишається лише те, за що саме йому платили.

Згідно інформації Vlasno.info, 26 березня виконком Вінницької міськради затвердив для КП «Вишенькаміськтеплоенерго» фінансовий план, однак вже у червні підприємство вирішили ліквідувати.

Рішення цілком логічне. Підприємство надає споживачам жодних послуг, і навіть немає абонентів. Можна припустити, що підприємство існувало лише для того, щоб бути джерелом доходу для Максима Білика, а також документальним засвідченням наявності відповідного досвіду роботи для отримання посади у  «Вінницяміськтеплоенерго» – підприємстві з мільйонним статутним капіталом, який постійно поповнюється за рахунок платників податків.

Збитковість КП «Вишенькаміськтеплоенерго» не завадила Максиму Білику у 2019 році отримати зарплату у розмірі майже 400 тисяч гривень, а у 2020році –  72 тисячі гривень ( на 14,5 % більше за аналогічний період 2019 року).  

Протягом часу, коли він очолював дане підприємство, Білик встиг придбати нову квартиру, а його дружина – взяла позику в розмірі 430 тисяч гривень від ТОВ «Свіжа преса Поділля». Також вони обоє є секретаря міськради Павла Яблонського та за сумісництвом депутата від Європейської стратегії Гройсмана.

Наразі Максиму Білику запропонували підвищення – тимчасово очолити компанію «Вінницяміськтеплоенерго». Цікавим фактом є те, що попри збитковість компанії, виконком все одно збільшив розмір її статутного фонду на 42,6 мільйони гривень  Також у 2019 році його вже двічі збільшували: вперше на 53 мільйони гривень, вдруге на 32. 

Цікаво в яку суму оцінять роботу нового очільника підприємства. Зарплата колишнього гендиректора підприємства Сергія Бульбаса за 2019 рік склала 712 900 гривень.

Джерело