У Виборчому кодексі України змінено процедуру зміни виборцем його виборчої адреси. Зміни набули чинності з 1 липня, і тепер виборець отримав  можливість подати до відділу ведення Державного реєстру виборців відповідне звернення до 10 вересня цього року, щоб голосувати за фактичним місцем проживання.

Як повідомляє ГО “ОПОРА” з посиланням на дані Державного реєстру виборців, виборчу адресу на місцевих виборах у Вінницькій області змінили 482 виборці.

З них, станом на 1 вересня,  виборчу адресу змінили 233 особи, які зареєстровані у Вінницькій області, але голосувати будуть в інших регіонах – там, де фактично  проживають. 139 осіб голосуватимуть на Вінниччині, хоча вони зареєстровані в інших областях. А 110 виборців змінили свою виборчу адресу в межах області.

За повідомленням офіційного сайту Державного реєстру виборців, найбільше заяв про зміну місця голосування надійшло від громадян, зареєстрованих у Гайсинській міській громаді – 27, 31% від загальної кількості звернень у регіоні.

На другому місці за активністю змін виборчої адреси – Вінницька міська громада (21, 29% від загальної кількості звернень у регіоні).

Джерело