Зовсім скоро буде запущено сайт про понад 150 панських маєтків Вінниччини кінця ХІХ — початку XX століття. У рамках проекту проєкту «Маєтки. Контури історії» студенти Вінницького коледжу будівництва та архітектури КНУБА оглянули 14 архітектурних пам’яток в області, повідомляє vlasno.info.

Ініціатором реалізації даного проекту є викладачка ВКБА КНУБА Юлія Лученко. Її здивувало те, що в області є понад 150 старовинних будівель, які доволі добре збереглися, однак про них мало хто знає. Для підтримки проекту вона залучила студентів. Фінансово проект підтримав «Молодіжний Банк Ініціатив», який виділив 8 000 гривень на реалізацію даного проекту. Даних коштів виявилося недостатньо, в подальшому студенти залучали власні кошти.

«Майже за рік ми відзняли 14 маєтків та присадиб і створили для них сайт. Також змонтували емоційні відеоролики, щоб показати їх сучасний стан, розповіли про свої враження, щоб таким чином закликати людей відвідати архітектурні пам’ятки», – розповіла кураторка проекту «Маєтки. Контури історії» Юлія Лученко.

Джерело