Ще весною у Вінниці пройшло громадське обговорення щодо створення «Багатофункціонального комплексу за адресою вулиця Магістратська». Тоді Центр «ДІЙ!-Вінниця» запропонував все ж залишити Центральний парк вінничанам, не будуючи там готельного комплексу.

Варто зазначити, що декілька років тому на міжнародному  архітектурному конкурсі  переміг проект реконструкції саме Центрального парку Вінниці. Згідно із даним проектом, тут планувалося облаштувати парковку та господарський двір парку.

Якщо детально розглянути презентацію проекту готельно-ресторанного комплексу «NEW», який планують забудувати  на території  неподалік парку, то на місці атракціонів хочуть облаштувати зону парковки, яка не є частиною майбутнього готельно-ресторанного комплексу.

Переглянувши Генеральний план міста, стає зрозуміло, що за межі парку винесена «луна-паркова» ділянка, нинішній господарський двір з майстернею атракціонів та нинішня платна автостоянка.

У 2015 році мав бути розроблений проект згідно із яким земельну ділянку мали віддати у постійне користування за рахунок земель комунальної власності. Мова йде про ділянку по вул. Хлібна,1 (близько 30,6911 га), її призначенні –  для будівництва та обслуговування рекреаційних об’єктів.  

Територія парку ще у 1977 році була визнана парком-пам’яткою садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення. За Законом Про природно-заповідний фонд України такі природо-охоронні об’єкти мають бути позначені межовими охоронними  знаками  природно-заповідного фонду. У Вінницькій ОДА зазначили, що парк є пам’яткою природо заповідного фонду України.

Щодо приміщення колишнього ресторану «Імперіал», то він знаходиться поряд з майбутнім готельним комплексом.

На початку цього року міські депутати  внесли зміни до «Переліку об’єктів інвестування, по яких інвестор визначається шляхом проведення конкурсу». Відповідно до переліку додали  нежитлову будівлю (літ. Е) за адресою Хлібна,1  та нежитлові будівлі комплексу літ. Б,В,Г,Д та огорожу за адресою Оводова,1 (Маєток Кумбари). По даній вулиці до переліку об’єктів комунальної власності потрапило близько 10 будинків.

Інвестору планують віддати будівлю танцювальної зали Центрального парку, відома як ресторан «Імперіал» та кафе «Пікова дама». Наразі дані будівлі не функціонують та знаходяться в занедбаному стані. Проте відомо, що у цій будівлі  знаходяться експонати «Міні-Вінниці», які мали відреставрувати.  

Поки що конкурс на право реалізації інвестпроектів по Хлібній,1 та Оводова,1, не проводився.

Джерело