Видання “Вежа” спробувало проаналізувати – що і кого будуть обирати виборці Вінницької області на місцевих виборах 25 жовтня.

Отже у Вінницькій області громадяни шляхом голосування сформують 70 місцевих рад: 1 обласну раду, 6 районних рад та 63 рад і голів територіальних громад.

У Вінницькій області – 1 211 494 мешканців, які мають право голосу. Вони обиратимуть 84 депутатів Вінницької обласної ради. 

 Якщо раніше на Вінниччині було 27 районів, то тепер їх лише 6, тому обиратимуть депутатів лише 6 районних рад.

Обласна та районні ради мають схожі повноваження, вони затверджують обласні та районні бюджети. Сам проект таких бюджетів подають голови обласної та районних державних адміністрацій. А їх  призначає президент.

 У 2019 році зведений бюджет Вінницької області був понад 27 млрд грн.

 Мешканці Вінниччини 25 жовтня обиратимуть 63 ради ОТГ. У кожній з них – ще міський, селищний та сільський голова відповідно.

Українці визначили завдання, які є  пріоритетними для місцевої влади.

Що вона має зробити у сфері охорони здоров’я  та у сфері освіти. А також займатися дорогами та тротуарами..

У 2019 році у Вінниці, де найбільша кількість виборців, бюджет становив майже 5 млрд грн. А у Кінківській сільській ОТГ, де їхня кількість – найменша, витратили 48,8 млн грн.

Отже, місцева влада отримала багато повноважень та джерел грошових надходжень для їхньої реалізації завдяки реформі децентралізації.

Детальніше про повноваження органів місцевого самоврядування читайте тут.

Джерело