За інформацією сайту Вінницької ОДА, 8 липня, голова обласної державної адміністрації Сергій Борзов відвідав Жмеринський район, де  спільно із представниками ініціативної групи Людавської громади здійснив виїзд на місце запланованого будівництва сміттєсортувального комплексу.

Цьому передувала мирна акція протесту представників місцевої і сусідніх громад проти будівництва полігону для сміттєзвалища поблизу села Людавка – місцеві жителі проти, яка відбулася 4 липня 2020 року.

У день зустрічі з місцевими активістами очільник області Сергій Борзов ініціював спільний виїзд на місце запланованого будівництва сміттєпереробного підприємства.

В поїздці взяли участь також екологи, правоохоронці і представники місцевого самоврядування.

В ході зустрічі з очільником області, активісти в деталях проінформували про історію будівництва сміттєпереробного комплексу у Людавському лісі площею 110га, яке розпочалось ще в 2010 році.

І ними була озвучена основна вимога протестуючих  – дотримання усіх норм закону: виконання державної, а не приватної екологічної експертизи проекту з відповідними фаховими висновками, а також проведення громадських слухань і створення робочої групи при ОДА щодо вивчення і контролю даного питання.

В ході зустрічі,  Сергій Борзов особисто переконався у напруженості ситуації, яка склалася, а також про те, що громадські слухання щодо ймовірного будівництва сміттєсортувального комплексу були проведені неналежним чином, за відсутності оцінки довкілля та матеріалів екологічної експертизи.

Підбиваючи підсумки, Сергій Борзов наголосив, що громадськість повинна мати можливість ознайомитися із паспортом об’єкта та відповідною документацією.

Джерело